Firma

O nas


Naszym głównym celem jest dostarczanie rozwiązań, które pomogą naszym klientom odnieść sukces. Jako czołowy, niezależny dostawca systemów do drukowania i kopiowania, dobieramy i oferujemy najlepsze w swojej klasie produkty, które w pełni zaspokoją potrzeby klientów.

 

Kompletny zakres produktów i usług firmy Danka Polska zawiera m.in.:

  • wynajem lub zakup maszyn biurowych takich jak: urządzenia wielofunkcyjne, drukarki, skanery, faksy, plotery, powielacze cyfrowe, drukarki etykiet, tablice interaktywne, projektory, laptopy, komputery, a także urządzenia do obróbki dokumentów (np. produkcja broszur, książek, kopertowanie itp.) 
  • wynajem lub zakup maszyn do profesjonalnej, masowej produkcji dokumentów, m.in.: drukarki wysokonakładowe na papier cięty oraz średnio-nakładowe na papier ciągły,
  • wdrożenie systemu kontroli kosztów wydruku (PaperCut),
  • wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów (ELO),
  • zapewnienie wsparcia i obsługi informatycznej,
  • profesjonalne usługi serwisowe urządzeń i systemów na terenie całego kraju,
  • usługi doradcze i konsultacyjne w zakresie audytów informatycznych, doboru technologii sprzętowych.

 

Oferta Danki opracowana została przez naszych profesjonalnych ekspertów, którzy pomagają klientom zrozumieć ich rzeczywiste, udokumentowane koszty. Zaproponują oni Państwu rozwiązania mające na celu zwiększenie produktywności i zmniejszenie wydatków. Zaproponują również dogodne formy finansowania inwestycji takie jak: sprzedaż gotówkowa, leasing czy dzierżawa.

 

Mamy wszystko pod kontrolą, od momentu instalacji poprzez ciągłą konserwację sprzętu i dostarczanie materiałów eksploatacyjnych.

Wybór. Wygoda. Ciągłość. Właśnie dlatego klienci na całym świecie wybierają Dankę.

Historia firmy


W trakcie bogatej historii firmy, nasi utalentowani i oddani pracownicy byli sercem każdego sukcesu.

Danka została utworzona w 1977r w Tampie na Florydzie (USA), założycielami była grupa specjalistów, których ideą było dostarczanie klientom dużego wyboru urządzeń, a także doskonałej i sprawnej obsługi serwisowej. Dzięki nabyciu w 1990 Saint Group PLC z Wielkiej Brytanii, DANKA wkroczyła na arenę międzynarodową. Początkowo działała w Europie, potem rozszerzyła swoją działalność na Kanadę i Australię. Połączenie z firmą Kodak w 1996 roku wzbogaciło firmę o nowych profesjonalistów z całego świata.
W 1998 roku z działu fotokopiarek firmy Kodak został utworzony polski oddział DANKA POLSKA i od tej chwili aktywnie powiększamy grono naszych klientów.

 

 

W 2009 r. firma Danka podpisała umowę o współpracy z Firmą Ricoh Polska, tym samym stając się oficjalnym Partnerem Handlowym marki Ricoh. Firma Danka dystrybuuje urządzenia biurowe marki Ricoh, jak również dostarcza gotowe rozwiązania związane z zarządzaniem drukiem, szczególnie promując segment produktów o wysokiej wydajności. W tym przedziale Danka ma olbrzymie doświadczenie oferując do tej pory rozwiązania do profesjonalnej, masowej produkcji dokumentów, m.in.: drukarki wysokonakładowe na papier cięty oraz średnio-nakładowe na papier ciągły.
Już od 2012 r. Danka Polska oferuje wdrożenie systemu PaperCut czyli oprogramowania do zarządzania wydrukami. Niezależnie od tego czy chodzi o odzyskiwanie kosztów drukowania, kontrolę kopiarek/urządzeń wielofunkcyjnych, drukowanie w oparciu o reguły czy po prostu śledzenie wydruków, PaperCut oferuje funkcjonalność odpowiednią na każdą potrzebę.
Danka Polska to od 2007 r. biznesowy Partner ELO Digital, producenta systemów do archiwizacji i obiegu dokumentów. Wdrażamy system dzięki któremu budujesz bezpieczną, szybką i oszczędną infrastrukturę dla swoich procesów biznesowych.
W 2013 r. Danka Polska wzbogaciła swoją ofertę o skanery Kodak Alaris. Jesteśmy dostawcą skanerów firm Kodak Alaris ale również Fujitsu i Canon. Typ skanera dobieramy do potrzeb naszych klientów w zależności od wydajności i przeznaczenia (skaner biurowy, departamentowy, produkcyjny). Nasi serwisanci to wykwalifikowani pracownicy którzy swoją wiedzę i umiejętności praktyczne nabyli poprzez szkolenia zakończone certyfikatami jak również we współpracy z klientem.
W marcu 2017 r. Danka Polska podpisała umowę partnerską na dystrybucję urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek japońskiej firmy Kyocera. Oferując urządzenia marki Kyocera poszerzamy naszą ofertę o kolejne, sprawdzone maszyny. Docieramy tym samym do szerszego grona klientów co zwiększa potencjał naszego rozwoju. Atrakcyjniejsza i szersza oferta to zawsze realizacja ambitnych celów naszych klientów.

 

II miejsce za największą sprzedaż roku 2017

To już kolejny rok gdy na wieczornej Gali Autoryzowanych Partnerów Biznesowych Ricoh nasza firma otrzymuje wyróżnienie za największą sprzedaż roku.

Jesteśmy dumni z tej nagrody, gdyż jest to dla nas wynik nie tylko ciężkiej pracy ale przede wszystkim zadowolenia i zaufania naszych klientów których przybywa.

Dziękujemy naszym klientom bez których nasza pasja nie miałaby sensu.

 

 

Certyfikat Autoryzowanego Partnera Biznesowego Ricoh (2018)

 

 

 

 

 

Ceryfikat Partnera Biznesowego marki Kyocera (2018)

Dołącz do nas


Nieustannie się rozwijamy ? zarówno jako firma (poprzez wprowadzanie nowych i udoskonalanie istniejących produktów), ale też jako zespół. Nasi pracownicy uczestniczą w rekrutacjach wewnętrznych, zmieniają działy i co najważniejsze: awansują! Dlatego też cały czas prowadzimy rekrutacje i zatrudniamy nowych pracowników.

 

Jeśli w tym momencie nie znalazłeś ciekawej oferty lub nie posiadamy aktualnych ofert, a chciałbyś u nas pracować, prześlij do nas swoje CV . Zachowamy je w naszej bazie i jeśli pojawi się oferta pracy zgodna z Twoim profilem zawodowym, skontaktujemy się z Tobą.

Zaufali nam

Pomoc na telefon